0

Karetní hry

 

Karetní hry nejen klasické ale i naučné a strategické

Karetní hry jsou nesmírně populární snad od věky věků. Přesnější údaje o jejich zrození vlastně nikdo nezná. Vzhledem ke své povaze – tedy materiálu, který zubu času příliš dobře neodolává, – se žádné skutečně dávné karty nedochovaly. Nicméně z odkazů v historických pramenech a stop v archeologických nálezech se dá odhadnout, že hře v karty se lidstvo s chutí oddává již více než 1000 let.

Karty se pravděpodobně zrodily v Číně, některé teorie ale jejich rodiště umisťují do Indie, Japonska, Koreje nebo Persie. Do Evropy se karetní hry mohly dostat společně s poutníky do Svaté země, nebo – trochu méně poeticky – je sebou přinesli křižáci, mongolští nájezdníci či různé potulné kmeny. Nejstarší dochované karty pochází ze 14. století, podle některých historických pramenů ale karty hrál už čínský císař Mu-tsung v 1. tisíciletí našeho letopočtu.
Ať už karetní hry vznikly kdykoli a jakkoli, jsme rádi, že se tak stalo. Vyberte si z naší nabídky karetních her, které zpestří nejedno rodinné odpoledne. Kdo z nás nemá krásnou vzpomínku na letní prázdniny na chatě, kdy venku neúnavně pršelo jako z konve, ale nám to vůbec nevadilo? Karty po generace přináší pohodu a smích do rodinného kruhu, zpestřují nám dlouhé cestování nebo čekání. Balíček karet se vejde do každé tašky, kabelky či batůžku, a v pravou chvíli tak z nečekané nudy kdykoli a téměř kdekoli vykouzlí moment zábavy.

„Člověk neprokázal v ničem tolik fantazie jako v množství různých her, které vymyslel.“ (Gottfried Wilhelm Leibniz, německý filosof, historik, právník, vědec, diplomat a matematik)

Filters

Zobrazuji všech 18 výsledků

Zobrazit hry: 25 50 Vše