0

Hlavolamy

 

Hlavolamy kovové, dřevěné a atypické hlavolamy

Jste připraveni potrápit své mozkové závity? Hlavolamy byly populární již ve starověku a není divu. Nic nedokáže otestovat trpělivost, logiku, zručnost, představivost a kreativní myšlení tak, jako dobrý hlavolam. Jejich řešení trénuje mozek i jemnou motoriku, podporuje zdravou soutěživost a především je nesmírně zábavné.
Kdo by neznal ježka v kleci, nejslavnější hlavolam v Česku, který hraje ústřední roli v dobrodružné knižní trilogii Jaroslava Foglara? Historie hlavolamů ale sahá až do Starověkého Egypta, Číny nebo Japonska. Stopy po originálních logických hádankách byly nalezeny třeba v egyptských pyramidách nebo na starořeckých svitcích.
Zlatým věkem hlavolamů byl přelom 19. a 20. stolení, kdy se hlavolamy staly nesmírně oblíbenými mezi širokými vrstvami obyvatelstva.
Asi nejslavnějším hlavolamem vůbec je vynález Maďara Ernő Rubika z roku 1974. Rubikova kostka donutila do dnešního dne k přemýšlení miliony lidí, tento hlavolam se objevil v mnoha filmech i uměleckých dílech. V jejím řešení se pořádají soutěže a těžko byste hledali někoho, kdo ji nikdy neměl v ruce.

Vyberte si i vy svůj hlavolam, od kterého se nebudete moci odtrhnout!

Nabízíme bohatou škálu hlavolamů všemožných typů pro různé věkové skupiny. Vyberte si náročnost podle svých představ a zaměstnejte své ruce i mozek.

Hlavolam je také skvělým, univerzálním dárkem, prakticky pro každého.

„Představivost je důležitější než vědomosti.“ (Albert Einstein, německo-americký fyzik, autor teorie relativity)

„Kreativita je kombinací disciplíny a dětského ducha.“ (Robert Greene, anglický prozaik a dramatik pozdní renesance)

„Není větší ctnosti než trpělivost, stejně jako není horší nectnost než nenávist.“ (Dalajláma, tibetský duchovní vůdce)

Filters

Zobrazuji všech 12 výsledků

Zobrazit hry: 25 50 Vše